رشد ۱۱۸ درصدی ترانزیت کالاهای غیرنفتی در بندر لنگه

رشد ۱۱۸ درصدی ترانزیت کالاهای غیرنفتی در بندر لنگه

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از افزایش چهار برابری تخلیه و بارگیری محموله‌های کانتینری و رشد ۱۱۸ درصدی ترانزیت کالاهای غیرنفتی در این بندر طی دوره زمانی ۹ ماه نخست امسال خبر داد .

قاسم عسکری نسب ضمن اعلام افزایش چهار برابری عملیات کانتینری در بنادر و دریانوردی لنگه گفت : از آغاز امسال تا ابتدای دی ماه ، دو هزار و ۶۶۱ TEU کانتینر در این بندر تخلیه و بارگیری شد که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته ، رشد ۳۰۷ درصدی در این بخش از عملیات بندری به ثبت رسید .

تخلیه و بارگیری کالا به مرز یک میلیون تن رسید

وی از تخلیه و بارگیری ۹۴۴ هزار و ۴۸۱ تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان طی ۹ ماهه امسال تخلیه و سخن به میان آورد و افزود : از مجموع کل حجم عملیات ، ۹۴۳ هزار و ۸۶۶ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و ۶۱۵ تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد که در بخش جابجایی محموله‌های غیرنفتی ، ۵۳ درصد افزایش را شاهد بودیم . طی بازه زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی در به ۱۲۳ هزار و ۵۹۲ تن رسید که نشانگر رشد ۱۱۸ درصدی نسبت به سال گذشته است .

رشد ۶۴ درصدی صادرات غیرنفتی

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه بیان کرد : طی این مدت ، ۶۴۱ هزار و ۹۶۴ تن کالاهای غیرنفتی با رشد ۶۴ درصدی از بندر لنگه صادر شده است .

رونق ترابری مسافران بین‌المللی به جنوب خلیج‌فارس

وی رشد جابجایی مسافران دریایی در بندر لنگه را مثبت اعلام کرد و گفت : طی ۹ ماهه امسال ، ۴۳ هزار و ۳۴۰ نفر در مسیرهای دریایی ایران به مقصد کشورهای حوزه خلیج‌فارس و بالعکس از طریق بندر لنگه جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشانگر رشد ۲۹ درصدی است .

تردد ۴۰۰۰ هزار شناور ثبت شد

عسکری نسب در پایان تعداد شناورهای ورودی به بندرلنگه طی ۹ ماه گذشته را ۴ هزار و ۲۷ فروند اعلام کرد و افزود : از این میزان ، ۲۷۲ فروند شناور بالای هزار تن و ۳ هزار و ۷۵۵ فروند زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته‌اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *