کاهش ۶.۸ درصدی اعتبارات عمرانی سازمان راهداری در بودجه ۹۷

کاهش ۶.۸ درصدی اعتبارات عمرانی سازمان راهداری در بودجه ۹۷

مجموع اعتبارات عمرانی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در ردیف‌های پیوست و متفرقه در بودجه سال ۹۷ کاهش یافته که ۸ / ۶ درصد کمتر از رقم اختصاص یافته بودجه سال ۱۳۹۶ است .

داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با تشریح سهم سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده ای از بودجه سال ۹۷ اظهار داشت : در پی اخبار منتشره در برخی رسانه‌ها در مورد افزایش صد درصدی اعتبارات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در سال ۹۷ ، اگر چه اعتبارات سازمان در پیوست بودجه در آیتم هایی چون راههای فرعی مختصر و اندکی افزایش داشته است ولی در مجموع اعتبارات عمرانی این سازمان در ردیف‌های پیوست و متفرقه از رقم ۱۸۰۴ میلیارد تومان سال جاری به ۱۶۸۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ کاهش یافته که ۸ / ۶ درصد کم‌تر است .

کشاورزیان در ادامه تصریح کرد : در لایحه بودجه سال آینده مهم این است که ارقام بودجه مصوب تخصیص داده شود و بتوان با اتکای به آن فعالیت‌ها و ماموریت‌های محوله به ویژه نگهداری از راههای کشور و سایر برناه‌های راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در پروژه‌های در دست انجام را ادامه داد و پاسخ‌گوی هم‌وطنان و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بود .

رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ادامه داد : متاسفانه در سال جاری مجموع اعتبارات نقدی و اسنادی که تا امروز به این سازمان تخصیص داده شده ، کمتر از ۱۷ درصد از بودجه مصوب است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.