فعالیت ۳۰ شرکت حمل و نقل بین المللی در سیستان و بلوچستان

فعالیت ۳۰ شرکت حمل و نقل بین المللی در سیستان و بلوچستان

علی خانقائی گفت: این شرکت‌ها ترانزیت کالا را از طریق مرز میلک و میرجاوه در سیستان و بلوچستان انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه مجتمع‌های خدماتی و رفاهی در جاده‌های سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک ۲۸ مجتمع خدماتی رفاهی در جاده‌های این استان در حال ارائه خدمت هستند و تا پایان سال پنج مجتمع دیگر نیز به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: همچنین ۷۰ موافقت اصولی برای ساخت مجتمع‌های خدماتی و رفاهی در سیستان و بلوچستان صادر شده است.

وی بیان کرد: از آنجایی که اکو نقش مهمی در حمل و نقل جاده‌ای میان کشور‌های منطقه دارد در نشست با مشاور بین المللی دبیرخانه اکو و اتحادیه حمل و نقل بین المللی جاده‌ای در سیستان و بلوچستان علاوه بر مرز میرجاوه و میلک بر استفاده از مرز پیشین و ریمدان با کشور پاکستان نیز تاکید شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: در راستای تسهیل در ترانزیت و تسریع در روند تردد اقدامات زیادی توسط این اداره کل انجام شده که می‌توان به آغاز عملیات توسعه و تجهیز پایانه‌های مرزی اشاره کرد.

خانقائی ادامه داد: ورود و خروج ناوگان در این پایانه‌ها به صورت مکانیزه کنترل می‌شود که از عمده مزیت‌های آن کنترل تناژ ناوگان ورودی است.

وی به اهمیت بندر چابهار و مسیر ترانزیتی چابهار به میلک برای کشور‌های عضو اکو اشاره کرد و گفت: زیر ساخت‌های جاده‌ای و ریلی در این مسیر در حال ساخت است و برنامه ریزی شده خط راه آهن این مسیر نیز تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسد.

وی تصریح کرد: همچنین عملیات ۲ باند شدن مسیر‌های چابهار – میلک و میرجاوه – زاهدان – کرمان که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد بزودی به اتمام می‌رسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: بارنامه کاغذی از ابتدای سال ۹۷ حذف و اطلاعات تردد ناوگان حمل و نقل جاده‌ای به صورت مکانیزه در اختیار پلیس قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *