حمل و نقل زمینه‌ساز پیشرفت اقتصاد کشور

حمل و نقل زمینه‌ساز پیشرفت اقتصاد کشور

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان بخشی از چرخه اقتصادی کشور در تمامی فصول سال در دست رانندگان است و تصور یک روز بدون حمل‌ونقل غیرممکن است .

محمد رودباری در پایانه کالا استان همدان با بیان اینکه حمل‌ونقل زمینه‌ساز پیشرفت اقتصاد است ، گفت : جامعه هدف حوزه حمل‌ونقل تاکنون با حضور در تمامی عرصه‌های مختلف توانمندی خود را به مسئولان نظام اسلامی نشان داده‌اند .

وی با بیان اینکه رشد حمل‌ونقل زمینه‌ساز پیشرفت اقتصاد ، تجارت و زندگی اجتماعی است ، تأکید کرد : جایگاه خدمتگذاران حوزه حمل‌ونقل همچنان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و توسعه و پیشرفت جامعه نیازمند به وجود این خدمتگذاران است . خوشبختانه توجه مسئولان به حوزه حمل‌ونقل در کشور و استان افزایش پیدا کرده و همه‌روزه شاهد ارتقای جاده‌ها به منظور تسهیل رانندگی در حوزه جابجایی بار و مسافر هستیم .

مدیرکل راهداری استان همدان ، حمل‌ونقل را بستر و زیرساختی اثرگذار و اثرپذیر در چرخه اقتصاد کشور عنوان کرد و گفت : حمل‌ونقل استان همدان به شکل صددرصدی از طریق جاده‌ها انجام می‌شود .

محمد رودباری در ادامه با تأکید بر ضرورت نوسازی ناوگان حمل‌ونقل کالا و مسافر استان تصریح کرد : فرسودگی ناوگان باری و مینی‌بوسی در استان همدان به یک معضل تبدیل شده است . عمر ناوگان باری استان بالاتر از میانگین کشوری است و رانندگان باید نسبت به نوسازی ناوگان استقبال کنند .

رودباری با تأکید بر اینکه سن ناوگان باری همدان ۲۹ سال است که این میزان نسبت به میانگین عمر ناوگان کشوری بالاتر است ، اظهار کرد : از ۱۳ هزار دستگاه کامیون موجود در استان ۶ هزار دستگاه به مرز فرسودگی رسیده است .

وی با بیان اینکه سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در راستای نوسازی ناوگان باری با دو شرکت خودروسازی قراردادهایی منعقد کرده است ، یادآور شد : ۷۰ درصد قیمت خودرو به صورت تسهیلات در اختیار رانندگان قرار می‌گیرد که ۹ درصد از سود تسهیلات توسط راننده و بقیه معادل حدود ۱۶ درصد توسط دولت پرداخت می‌شود .

رودباری با اشاره به اینکه این اقدام دولت به منظور تشویق به نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی است ، بیان کرد : برای نوسازی ناوگان اتوبوس ، سواری و ون تسهیلاتی با نرخ سود ۴ تا ۱۰ درصد پرداخت می‌شود .

وی با تأکید بر اینکه انتظار می‌رود رانندگان از فرصت ایجاد شده بهترین استفاده را داشته باشند ، تصریح کرد : توسعه ناوگان روستایی نیز شامل دریافت تسهیلات با نرخ ۴ درصد می‌شود .

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همدان با بیان اینکه ناوگان مینی‌بوسی استان همدان فرسودگی بالایی دارد ، افزود : بر اساس استانداردها ، مینی‌بوس با ۱۵ سال بیشتر جزء خودروهای فرسوده محسوب می‌شود که متأسفانه میانگین عمر هزار و ۳۰ دستگاه مینی‌بوس استان همدان ۲۹ سال است . دولت تمهیدات لازم را برای نوسازی ناوگان فرسوده در سطح کشور اندیشیده و زمینه را فراهم کرده است که باید رانندگان و فعالان این حوزه گام‌های اساسی در این زمینه بردارند .

گفتنی است ، در این مراسم که به همت انجمن‌های صنفی کالا و رانندگان همدان برگزار شد ، از رانندگان حاضر در مراسم با اهداء هدایایی تجلیل شد .‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.