احداث و بازسازی شش پل در محور گرگان – نوکنده در غرب گلستان

احداث و بازسازی شش پل در محور گرگان – نوکنده در غرب گلستان

مدیر ساخت و توسعه راه‌های راه و شهرسازی استان گلستان از آغاز عملیات اجرایی احداث و تعریض ۶ پل در بزرگراه نوکنده – کردکوی – گرگان در سال جاری خبر داد .

علی‌اکبر شاهینی گفت : با توجه به احداث بزرگراه محور گرگان – نوکنده در سال‌های قبل ، تعریض تعداد محدودی از پل‌های محور مذکور در (عرض محور دو بانده سابق) به دلیل جلوگیری از انسداد راه و تسهیل در تردد وسایل نقلیه و تسریع در اجرای پروژه بزرگراه گرگان – نوکنده انجام نشده بود و با وجود شدت بارندگی‌های اخیر و وقوع سیل و تهدید استفاده‌کنندگان از راه و آسیب به برخی از ابنیه ، پل‌ها و آبروهای این محور، اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان با اعتباری معادل ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سیل (ماده ۱۰ و ۱۲) مصوب هیئت محترم دولت سال‌های ۹۵ و ۹۶ اقدام به عملیات احداث ابنیه فنی و میان شکاف و تعریض برخی از پل‌هایی که در مسیر سیل و در امتداد آبروها بودند نمود .

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان محل اجرای پروژه‌های فوق را احداث پل با کسی به دهانه ۳ متر در محل دوربرگردان گرجی‌محله ، پل میان شکاف به دهانه ۲ متر در محل زراع محله ، پل میان شکاف به دهانه ۲ متر در محل کریم‌آباد ، پل میان شکاف به دهانه ۲ متر در محل رستوران گلریزان ، پل میان شکاف به دهانه ۲ متر در محل جایگاه CNG پلیس‌راه نوکنده و بهسازی کانال‌های دو طرف پل سالیکنده عنوان کرد .

شاهینی بیان کرد : از دیگر دلایل اجرای این پروژه را عبور سیل‌های سال‌های اخیر و جلوگیری از مسدود شدن دهنه پل‌های احداثی بر روی بزرگراه و اختلال در تردد در مواقع سیلابی که عمدتاً ناشی از تغییرات حاصله در حوزه‌های بالادست آبراه‌ها و عدم تعریض تعدادی از دهانه پل‌ها در زیر جاده اولیه بزرگراه بوده است . کلیه پروژه‌های اشاره شده در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *