ایجاد تغییرات مثبت در ارائه صورت‌های مالی شرکت راه‌آهن

ایجاد تغییرات مثبت در ارائه صورت‌های مالی شرکت راه‌آهن

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با تأکید بر اینکه این شرکت از طرح‌های خود استفاده بنگاهی نکرده بلکه در جهت خدمات ملی از آن‌ها بهره‌برداری می‌کند گفت : ما در بسیاری از طرح‌های خود نه‌تنها منتفع نمی‌شویم بلکه زیان نیز می‌بینیم .

جلسه مجمع عمومی طرح های تملک دارایی های سرمایه ای منتهی به ۹۴/۱۲/۲۹ لغایت ۹۶/۱۲/۲۹ شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در ساختمان مرکزی شرکت راه آهن برگزار شد و گزارش شرکت راه‌آهن در ۴ بخش عملکرد مالی ، عملکرد عملیاتی ، بندهای حسابرسی و بازرسی مورد بحث و بررسی حاضرین قرار گرفت .

موضوع اعتبارات ، تأمین منابع مالی و اعتبارات اسنادی ، بهره‌برداری از اوراق مشارکت ، توسعه شبکه ریلی ، عملکرد ناوگان ، تعداد طرح‌های تکمیل‌شده و در دست اجرا از جمله مسائلی بود که در این جلسه مورد ارزیابی قرار گرفت .

همچنین بررسی حسابرس سازمان حسابرسی و پاسخ به سؤالات آن در ۱۳ بند مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفت .

در این جلسه سعید محمدزاده مدیرعامل راه‌آهن گفت : ساختار فعلی راه‌آهن به‌عنوان یک شرکت دولتی مکلف به تبعیت از قوانین دولتی است و از سوی دیگر از ما انتظار دارند ، مانند شرکت‌های خصوصی سود ده باشیم .

در پایان غلامرضا سلامی مشاور وزیر راه با بیان اینکه تغییرات مثبتی در ارائه صورت‌های مالی شرکت راه‌آهن ایجاد شده است ، اظهار داشت : مقایسه این ارقام ارائه شده با عملکرد راه‌آهن نشان از مطلوبیت کار می‌دهد .

سعید رسولی عضو هیئت‌مدیره شرکت راه‌آهن گزارش عملکرد مالی و پیشرفت در این نشست ، طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای را ارائه و به سؤالات اعضا و مجمع پاسخ دادند ، پس‌ از آن گزارش بندهای حسابرسی توسط حسابرس قرائت و ذی‌حساب طرح‌های عمرانی راه‌آهن و همکارانش ، پاسخ هر بند را ارائه نمودند .

گفتنی است ، این جلسه با حضور سعید محمدزاده مدیرعامل راه‌آهن ، غلامرضا سلامی مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور حسابداری و حسابرسی ، اعضای هیئت‌مدیره ، معاونین و مدیران شرکت راه‌آهن ، نمایندگان سازمان برنامه‌وبودجه و وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و راه و شهرسازی و هیئت عامل سازمان حسابرسی برگزار شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *